Bookraine

Bookraine на Festival du Livre de Paris

22-24 квітня відбувся Паризький книжковий ярмарок. Цей найбільший французький фестиваль веде свою історію з 1981-го року та регулярно об’єднує авторів, видавців та читачів з усього світу. Останні два роки фестиваль не проводився через пандемію коронавірусу. Цього року, з нагоди 40-го ювілею, його урочисто провели у Гран-Пале-Ефемер – нестандартній споруді авторства Жана-Мішеля Вільмотта на Марсовому полі, коло підніжжя Ейфелевої вежі. Цей тимчасовий виставковий зал було спроектовано спеціально для Літніх Олімпійських Ігор в Парижі 2024, проте поки що комплекс використовують для найпрестижніших французьких заходів у різноманітних сферах.

Попри те, що цього року приймати участь у ярмарку могли лише французькі видавництва, на Festival du Livre de Paris був представлений український національний стенд з гаслом «Україна: серце Європи, що б’ється». На ньому можна було придбати українські книги, видані у Франції. Захід відвідали українські письменники Андрій Курков та Софія Андрухович, а також представники української книжкової спільноти, зокрема керівництво видавництва Bookraine.

Відвідувачі протягом трьох днів паризької ярмарки мали змогу придбати найсвіжіші франкомовні книжкові новинки, зустрітися з улюбленими авторами, яких, до речі, приїхало понад 1000, отримати автографи, взяти участь у майстер-класах, дізнатися переможців найпрестижніших літературних премій. За три дні у Гран-Пале-Ефемер побувало 90 000 книголюбів та було продано 100 000 книг.

Представники видавництва Bookraine мали змогу познайомитися зі своїми французькими колегами та переконатися в тому, що вони неймовірно зацікавлені у виданні сучасної української літератури, і що таких книг на французькому книжковому ринку не вистачає. Також було приємно відмітити, що на знак підтримки французькі видавці регулярно використовують у дизайні новинок 2022-го року жовтий та блакитний кольори. Було проведено ряд важливих бізнес-зустрічей та досягнуто ряду домовленостей щодо співпраці. Ми продовжуємо закликати українських авторів надсилати нам свої рукописи, які, на Вашу думку, обов’язково мають прочитати в країнах ЄС. Для цього необхідно перейти на сторінку «Авторам» на нашому сайті та заповнити контактну форму: https://bookraine.com/authors/

Bonne chance!

Фоторепортаж за посиланням: https://www.facebook.com/BookrainePublishing/posts/535274527969128