Bookraine

Bookraine на London Book Fair 2022

5-7 квітня 2022-го року в Лондоні відбувся традиційний книжковий ярмарок.

Через пандемію коронавірусу найбільша книжкова подія світу не проводилася два роки підряд. Влітку 2021-го організатори зробили онлайн-формат, завдяки чому Bookraine, як і інші видавці, змогли долучитися до професійних подій та процесу обміну правами онлайн і представити свої книги на спеціальній цифровій платформі. Проте всі з нетерпінням чекали повернення саме традиційного, живого ярмарку.

На жаль, через війну більшість українських видавців та представники Інституту книги не змогли відвідати захід і на цей раз. Робота над підготовкою України до участі велася дистанційно, а волонтерами на стенді стали представники української діаспори в Лондоні. Національний стенд мав фокус на науково-популярну літературу, під гаслом «Війна росії з Україною – не вигадка, час діяти». Відвідувачі мали змогу ознайомитися з українськими книгами, цифровим каталогом прав українських видавців, відеороликами про війну, зробити пожертви.

Відбулося чотири українські тематичні заходи, на один з яких зміг приїхати письменник Андрій Курков. Організатори Лондонського ярмарку зробили стенд для України цього року безкоштовним. Багато країн, зокрема Польща, Латвія, Грузія та Німеччина висловили свою підтримку нашій країні, розмістивши на своїх національних стендах українську символіку та гасла. Український стенд викликав жвавий інтерес міжнародної спільноти. Його відвідало багато поважних та відомих гостей, серед яких посли та дипломати, представники культурних інституцій, працівники найвідоміших міжнародних книжкових брендів, видавці, письменники, перекладачі, ілюстратори, дизайнери, літературні агенти з усіх країн світу.

Видавництво Bookraine мало змогу долучитися до події як делегат, підключитися до Міжнародного каталогу прав, організації роботи національного стенду, збору українських книг, Introduction to Rights Conference, провести ряд зустрічей та підписати декілька договорів з іноземними партнерами. Вже наступного року ми плануємо представити на Лондонському книжковому ярмарку книги наших українських авторів, зокрема про війну, тому закликаємо всіх заповнювати форму на нашому сайті та надсилати свої рукописи: https://bookraine.com/authors/