Bookraine

Bookraine на U.S.Book Show

Поки в Україні триває кривава загарбницька війна, яка забирає життя наших громадян та позбавляє Книжкового Арсеналу та інших чудових заходів для книголюбів, міжнародна книжкова спільнота продовжує оговтуватись після пандемії коронавірусу.

Ми вже розповідали Вам про активну закордонну діяльність нашого видавництва у 2022-му році. Ми взяли участь у Лондонській та Паризькій книжкових ярмарках та започаткували літературну агенцію Bookraine, основною метою якої є просування українських авторів за кордоном, зокрема тих, хто пише про війну. На жаль, книжковий ринок далеко не всіх країн вже зміг отямитись від наслідків пандемії.

Так, найбільша книжкова виставка США BookExpo, що традиційно проходила в кінці травня у Нью-Йоркському центрі Javits, припинила своє існування в грудні 2020-го року через COVID-19. Разом з нею залишилися у минулому американські книжкові фестивалі BookCon та UnBound. І поки організатори міркують у якому форматі та коли відновлювати живі книжкові івенти, представники книгоіндустрії шукають альтерантиви.

Так, вже другий рік поспіль, американський журнал для книговидавців Publishers Weekly проводить віртуальну подію U.S.Book Show, учасниками якої цього року стало і видавництво Bookraine. Захід орієнтовано не лише на видавців, а і на книготорговців, бібліотекарів, письменників та книголюбів. На U.S. Book Show проводять презентації книг та програмних продуктів для гравців ринку, зустрічі з письменниками, засідання книжкових клубів, продають книги, вручають різноманітні нагороди. Ну і головне, навіть у форматі онлайн, тут відбуваються професійні та дружні знайомства.

Попри те, що книжкові ринки України та США розділяють тисячі кілометрів, американські видавці продовжують підтримувати українських. Цього року U.S.Book Show проходив з 23 по 26 травня, і виступити на його урочистому відкритті зі вступним словом запропонували українському письменнику Андрію Куркову, який у деталях розповів, що зараз переживає українська видавнича сфера та всі українці. В ході онлайн-ярмарки також експонували книгу канадського видавництва Durvile Publications «Перша книжечка: український повістковий буквар». Видання Миколи Матвійчука, вперше опубліковане у 1932-му році для українських дітей в Канаді, перевидали у березні цього року як благодійне. Всі кошти з продажів йдуть на допомогу жертвам українсько-російської війни.

Представники видавництва Bookraine змогли знайти нові професійні контакти, здобути нові знання та ідеї для своєї видавничої діяльності, дізнатися більше про роботу американських бібліотек, виклики, тенденції та неординарні технологічні рішення сучасного американського книжкового ринку. Також ми раді повідомити, що продовжуємо активну роботу над нашими електронними книгами. Деякі з них вже з’явилися на сайті найбільшої у США по продажам книжок платформі Barnes & Noble, а також на платформах Apple Books та Google Play. Тривають переговори з кількома американськими агенціями щодо представлення прав на книги наших авторів у США.

Ми щиро вдячні американським колегам за підтримку та сподіваємося побачитися наступного року в Нью-Йорку вживу, на презентаціях наших українських авторів.