Bookraine

Bookraine видасть роман Анастасії Піки про українських журналістів

В основі роману київської письменниці Анастасії Піки «Остання справа журналістки Кроніної» – історія молодої дівчини, яка потрапляє на роботу до суворо цензурованої та повністю підконтрольної проросійському спонсору столичної редакції. Під час Євромайдану вона розуміє, що більше не може бути відстороненим свідком подій і хоче боротися з кремлівською пропагандою та розповідати людям правду. Альона побудує блискучу кар’єру: IT-журналістка, працівниця парламенту, агентка розвідки MI6 — і спробує зірвати російське вторгнення до України 24 лютого 2022 року. Роман складається з чотирьох частин, кожен розділ якої — справа з номером, що веде героїня.

Роман не просто про сучасну українську історію 2012–2022 років, він насамперед про розвиток української журналістики та демократичного суспільства.Авторка відповідає на запитання, чому ні цензура, ні путінська пропаганда в українських медіа, ні силові способи придушити українські революції та вимушена еміграція не можуть вплинути на силу духу й непереможність українського народу.

Ілюстрацію до обкладинки створила українська художниця Світлана Гриб, якій удалося втекти зі зруйнованого російськими окупантами Ірпеня. Назва та ім’я авторки виконані шрифтом Маріуполь, розробленим дизайнером Андрієм Шевченко. Завдяки командам Міжнародної Асоціації видавців та книгорозповсюджувачів, Інституту книги та «Читомо», книга була включена до Міжнародних каталогів прав українських видавництв, і вже встигла викликати інтерес іноземних видавців.

Команда Bookraine щиро вдячна всім, хто працював та продовжував працювати над цією книгою у такий нелегкий для всіх нас час, зокрема виконавчій директорці Юлії Нікітченко, дизайнерці Аліні Михайловій-Зінченко, редакторці Юлії Мороз, ілюстраторці Світлані Гриб, перекладачці Наталії Сліпенко, нашим закордонним партнерам та команді волонтерів London Book Fair, які допомогають поширювати інформацію про книгу за кордоном. Не втрачаємо надії на те, що «Остання справа журналістки Кроніної» спершу все ж вийде цього року саме в Україні, українською мовою.