Bookraine

Як презентувати свою книгу видавцю?

 

  Як знайти видавництво, яке надрукує мою книгу?

 Ця думка переслідує кожного письменника-початківця. Особливо тих, хто вже встиг отримати кілька відмов.

 Ми радимо спробувати ретельніше попрацювати над презентацією рукопису видавцю. Ось декілька порад від Bookraine Publishing House:

  • Для початку визначте, кого може зацікавити Ваш рукопис. Наприклад не всі видавництва спеціалізуються на дитячій літературі. Тому перед тим як надсилати видавцям свою роботу, поцікавтеся, чи публікують вони літературу такого жанру. У іншому випадку Вас, швидше за все, проігнорують.
  • Надішліть свій рукопис, синопсис та супровідний лист на електронну адресу відповідного відділу. У супровідному листі спробуйте відповісти на такі питання:

                1. Хто Ви та що для Вас означає бути письменником? 

                2. Чому світові потрібно почути те, що Ви маєте сказати? Чому саме Ви написали цю книгу? Наприклад: Ви завели домашнього улюбленця – рідкісну тварину і зіткнулись із тим, що в країні немає або недостатньо літератури про її виховання. Або ви зіткнулись із якоюсь проблемою у власному житті, вирішили її і тепер хочете допомогти іншим. Чи, можливо, Ви дізналися захопливу життєву історію, яку обов’язково має дізнатися світ?

                3. Чим Ваша книга особлива і відрізняється від інших книг цього жанру та тематики?

                4. Обов’язково вкажіть, якщо у Вас є прихильники. Можливо Ви ведете блог?

  • У синопсисі необхідно викласти зміст усієї книги на одному аркуші, фокусуючись на тому, що зацікавить видавця.
  • Якщо ви – автор-початківець, варто надсилати повністю весь рукопис. Якщо Ви вже видавали свої книги, вкажіть їх назви та надішліть фрагмент із рукопису, який, на Вашу думку, видавець має прочитати та зацікавитись.
  • Пишіть стисло, просто, по суті.
  • Перевірте свій рукопис на граматичні та орфографічні помилки й описки у Google Doc або Microsoft Word.
  • Не надсилайте рукописи, над якими Ви нещодавно почали працювати. Починайте шукати видавця коли Ви або завершили роботу над твором, або перебуваєте на фінальній стадії.
  • Цінуйте робочий час співробітників, які отримують десятки рукописів щодня. Поцікавтеся графіком роботи видавництва і не вимагайте відповіді на свій лист у неробочі дні та години. Будьте готові до того, що відповідь не буде швидкою, навіть якщо Ваш текст припаде видавцям до душі.

 Ми бажаємо вам успіхів і натхнення! І нагадуємо, що Bookraine Publishing House цікавить якісна художня література для дорослих, нон-фікшн, ілюстровані та мистецькі твори. Також ми небайдужі до нестандартних авторських жанрів і новітніх книжкових форматів. Чекаємо на Ваші шедеври!